مجله دلتا
بیروت شهری بندری در کنار دریای مدیترانه است و در بدو ورود به این شهر، آن را شایسته القابی چون عروس خاورمیانه و عروس همیشه بهار خواهید دید.
دیدنی های بیروت

خیابان‌های سنگ‌فرش شده، مجسمه‌های چند هزارساله، صخره‌ها و کوه‌های همیشه سبز، ساحل آفتابی و حتی مردمانی که با عقاید و سبک زندگی متفاوت در همسایگی یکدیگر زندگی می‌کنند، باعث شده تا بیروت لقب عروس خاورمیانه را از آن خود کند. بخش گردشگری مجله دلتا این بار به معرفی دیدنی های بیروت پرداخته است. با ما همراه باشید.

موزه ملی

مجموعه‌ای گسترده از ۱۰۰ هزار اثر باستانی و قرون‌وسطایی به‌دست‌آمده از حفاری‌های اطراف لبنان در موزه ملی بیروت به نمایش گذاشته شده است. این موزه همچنین دارای باارزش‌ترین مجموعه‌ آثار فنیقی در جهان است. موزه ملی بیروت در جنگ داخلی لبنان تخریب و در سال ۲۰۱۱ به‌طور کامل بازسازی شد.

دیدنی های بیروت موزه ملی

کلیسای بانوی ما

کلیسای بانوی مقدس ما یا کلیسای سیده لبنان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بیروت و از مهم‌ترین مکان‌های زیارتی لبنان است که برای احترام به مریم مقدس ساخته‌ شده است. مجسمه مریم مقدس مشرف بر شهر جونیه، چشم‌انداز وسیعی از مناطق اطراف را به نمایش می‌گذارد.

دیدنی های بیروت کلیسا

صخره‌های کبوتر

صخره‌های کبوتر در منطقه تاریخی روشه، یکی از گنجینه‌های طبیعی لبنان و از دیدنی های بیروت به شمار می‌رود. در منطقه‌ اطراف این صخره‌ها، شواهدی از وجود اقوام باستانی به دست آمده است. گردشگران می‌توانند در مسیرهای پیاده‌روی روشه، قدم بزنند و از تماشای مناظر شگفت‌انگیز اطراف لذت ببرند.

دیدنی های بیروت صخره کبوتر

موزه سرسق

«موزه سرسق» موزه اصلی هنرهای معاصر بیروت و محل نگه‌داری آثار فرهنگی لبنانی است. این موزه در یک ویلای خصوصی واقع در یکی از قدیمی‌ترین مناطق مسکونی بیروت قرار دارد. ساختمان موزه سرسق، نمونه‌ای تمام‌عیار از معماری قدیمی لبنانی است؛ این ساختمان را خانواده سرسق در قرن ۱۹ میلادی بنا کردند و امروزه به یکی از جاهای دیدنی بیروت تبدیل شده است.

دیدنی های بیروت موزه سرسق

دانشگاه آمریکایی بیروت

دانشگاه آمریکایی بیروت با قدمت ۱۵۲ سال، یکی از ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان است. این دانشگاه دارای موزه باستان‌شناسی، باغ‌های گیاه‌شناسی، ساختمان‌های تاریخی و همچنین یک ساحل اختصاصی است. موزه باستان‌ شناسی دانشگاه آمریکایی بیروت در سال ۱۸۶۸ افتتاح شد و قدیمی‌ترین موزه باستان‌شناسی در خاورمیانه است و بازدیدکنندگان بسیاری را به سوی خود می‌کشاند.

دانشگاه آمریکایی بیروت

بعلبک

شهر باستانی بعلبک یکی از آثار ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است که در دره بقاع و در فاصله دو ساعت و نیم از بیروت واقع شده است. معبد رومی باکوس، یکی از آخرین ساختمان‌های رومی در جهان، از برجسته‌ترین بخش‌های این شهر است. این معبد در بیش از ۱۸۰۰ سال پیش برای احترام به یکی از خدایان رومی ساخته شد. هر سال در محوطه‌ی جلوی معبد، جشنواره‌ی تاریخی و باستانی بعلبک برگزار می‌شود.

دیدنی های بیروت بعلبک

+ نوشته شده در چهارشنبه چهاردهم اسفند 1398 ساعت 16:52 توسط مجله دلتا بدون نظر